Masanıza Gelen Balığın Hikayesi Bu Sayfada

Her sabah çoğu Bodrumlu uyurken, Erhan Usta erkenden Gümüşlükten ayrılır. İlk durak, Türkbüküdür. Balığın en tazesini kendi elleriyle seçmek için Erhan Usta erkenden balıkçısına varır. Biraz sohbetin ardından tek tek seçer,  balıklarını.

Ne de olsa, çocuk yaşta başladığı işinde hünerini uzuun yıllar aynı şekilde devam ettirebilmek, el becerisi kadar emek ve özen de gerekir.

İkinci durağı ise yarımadada günün sebze pazarına gitmektir. Yıllardır, Bodrum’daki her pazara haftada bir kez gittiği için çoğu pazarcı ile dost olmuştur. Hatta onun aradığı kalitedeki sebze ve meyveler önceden hazır bile edilir. Çünkü Erhan Usta’nın daha gideceği çok yer vardır.

Sıra şarküteri alışverişine gelmiştir. Erhan Usta, damak zevki yüksek bir müşteri kitlesine sahip olduğunu söyler. Peynir ve diğer şarküteri ürünlerini de bunun için Metin Çıngıloğlundan alır.

Son olarak sıra ekmeğin en tazesini almaya gelmiştir. Mahallenin fırıncısından daha iyi bir adres olamaz.  Erhan Usta, fırından yeni çıkmış mis kokulu ekmeklerini de aldıktan sonra, restoranın yolunu tutar.

Ve işte Gümüşlükte akşam oluyor. Karafaki Erhan Usta ve ekibi son hazırlıklarını yapmakta. Burada balığa lezzet katan çok faktör vardır.

Örneğin; Erhan Usta ve değerli şeflerinin beceri ve tecrübeleri, Gümüşlük’ün harika gün batımı, dostların kahkahası ve koyu sohbetler… Hepsi o sofralarda buluşur.

Bir akşam sizleri de bekleriz. 

Çünkü burada Gümüşlük’ün ilk balık şeflerinden Erhan Usta Vardır.